Dermaroller Nedir?

Dermaroller Nedir?
İranlı Çağlayan escort bayanlarda Cilt kusurlarına karşı Uzakdoğu'da binlerce yıldır kullanılan dermaroller, üzerinde küçük iğneler bulunan silindirik bir cilt bakım cihazıdır. İğneler, kan dolaşımını artırmak ve iyileşmeyi desteklemek için cildi uyaran bir yuvarlanma hareketi oluşturur. Cihaz akne ve bakteriyel enfeksiyonu azaltmak, morlukları gidermek, yara izlerini azaltmak, kan damarlarını genişleterek kırışıklıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirme için estetik bir tedavi olarak kullanılmaktadır.

Dermaroller, güzellik ürünü pazarlamasında, bir ürünün gerçekte olmadığı halde meşru görünmesini sağlamak için modası geçmiş veya yetersiz araştırma ile birlikte sahte bilim iddialarının kullanımını içeren yeni ama üzücü bir trend. Kullanımı tıp camiasında güvenilirlik kazandıkça ve internette onu destekleyen anekdot kanıtlarının miktarı arttıkça popülaritesi artıyor.

Silindir bir sap, bir gövde ve birkaç sıra küçük iğneden oluşur. İğnenin başı, kökü veya şaftı sapa bağlı ve ucu sapın ötesine çıkıntı yapan küresel veya silindirik bir enine kesite sahiptir. Şaft, kullanımda, tedavi edilecek alanlar üzerinde güvenli uygulama sağlayan tutamağa güvenli bir şekilde bağlanan plastik veya naylon iplikle kaplanmıştır. Halat, sık kullanımdan kaynaklanan stres altında kırılmayacak kadar uzun, kullanım sırasında kendi kendine dolaşmayacak kadar kısa olmalıdır. İğnelerin uzunluğu 0,5 ila 1,5 mm arasında değişir. İğnenin deseni ya dairesel, oval ya da yarı oval bir dizidir. Her iğnenin tabanında, sapa yerleştirirken kolayca serbest bırakılıp hareket ettirilebildiği için silindirdeki yerleşimine erişmeyi kolaylaştıran bir yuva vardır.